poniedziałek, 24 czerwca 2024

JUSTYNA ŻOŁĄDEK I GERARD MAGDZIARZ WYGRALI ZAWODY TRIATHLONOWE

W sobotę zostały rozegrane zawody triathlonowe Isands Crosstriathlon Tour Starachowice, w których z powodzeniem wystartowali suchedniowscy ludzie z żelaza, jak się potocznie nazywa triathlonistów. Zawody były crossowe, czyli całość przebiegała po terenach leśnych. Justyna Żołądek i Gerard Magdziarz rywalizowali na całym dystansie, to jest pływanie na 750 metrów, jazda rowerem 25 km i bieg na 5,5 kilometra. Obydwoje zajęli czwarte miejsca open w rywalizacjach kobiet i mężczyzn oraz pierwsze w swoich kategoriach wiekowych. Gerard uzyskał czas 1:32:06, a Justyna 2:00:08. Ponadto w sztafecie wzięły udział Katarzyna Kuźdub (jazda na rowerze) i Ewelina Magdziarz (bieg), z czasem 2:10:54 zajęły trzecie miejsce.