czwartek, 8 lutego 2024

ORLICZ 1924 WYGRYWA KOLEJNY MECZ W LOTTO SUPERLIDZE

Znakomicie rozpoczęli nasi tenisiści stołowi występy w Lotto Superlidze w 2024 roku. Po zwycięstwie w Suchedniowie z Poltarex Pogonią Lębork 3:0, dziś Global Pharma Orlicz 1924 pokonał na wyjeździe Akademię Zamojską 3:1.
To cenne zwycięstwo, które sprawia, że nasz zespół pozostał liderem Grupy Spadkowej i jest coraz bliżej awansu do play-off.
W dwóch spotkaniach zdobywamy 6 punktów, a trzy kolejne spotkania Orlicz rozegra w Suchedniowie – 15 marca z Oxynetem Jarosław, 17 marca z AZS AWFiS Balta Gdańsk i 5 kwietnia z Palmiarnią Zielona Góra.
Jaki przebieg miał mecz w Zamościu? Znakomicie rywalizację rozpoczął Robert Floras, który ograł Ryoichiego Yoshiyamę. Na 2:0 podwyższył Jeongwoo Park, wygrywając z Jesusem Cantero 3:2.
Piotr Cyrnek prowadził w pierwszym secie z Tomaszem Lewandowskim 9:3, potem przegrywał 9:10 i uległ rywalowi do 10. Kolejne sety były wyrównane, ale to przeciwnik wywalczył punkt dla swojego zespołu.
Kropkę nad „i” postawił „Dżangu” - Jeongwoo Park. Bardzo wyraźnie pokonał Ryoichiego Yoshiyamę 3:0.
Brawa dla drużyny KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów, prowadzonej przez prezesa Macieja Glijera i menedżera Bartosza Majchera.
Akademia Zamojska Zamość – Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów 1:3
Ryoichi Yoshiyama – Robert Floras 1:3 (8:11, 9:11, 14:12, 6:11)
Jesus Cantero – Jeongwoo Park 2:3 (13:11, 6:11, 13:15, 11:7, 1:6)
Tomasz Lewandowski – Piotr Cyrnek 3:1 (12:10, 11:9, 7:11, 11:9)
Ryoichi Yoshiyama – Jeongwoo Park 0:3 (7:11, 5:11, 6:11)