niedziela, 3 grudnia 2023

UCZENNICE Z "TRÓJKI" WICEMISTRZYNIAMI WOJEWÓDZTWA W SZACHACH

W sobotę, 2 grudnia odbył się finałowy turniej Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szachach w miejscowości Kostomłoty. Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 w kategorii dziewcząt składająca się z uczennic: Gabrieli Pokrzywy, Marii Moliszewskiej i Aleksandry Stefańskiej zdobyła wicemistrzostwo województwa świętokrzyskiego w rywalizacji drużynowej.
W zawodach indywidualnych zajęły one następujące miejsca: Gabriela zajęła 7. miejsce, Maria 9., a Aleksandra 10. - co stanowi imponujący wynik, potwierdzający ich wysokie umiejętności szachowe.
Również podczas Świętokrzyskich Igrzysk Dzieci chłopcy reprezentujący szkołę, czyli Aleksander Nawrocki, Dawid Miernik i Tymon Cholewa, w turnieju drużynowym zajęli 7. miejsce. W zawodach indywidualnych Dawid zajął 28. miejsce, Tymon 30., a Aleksander 44.
Te osiągnięcia są znaczącymi dowodami wysiłku, determinacji i umiejętności każdego z uczestników. Gratulacje należą się zarówno drużynom, jak i poszczególnym zawodnikom, którzy reprezentowali swoją szkołę w tych prestiżowych zawodach szachowych.