poniedziałek, 26 czerwca 2023

ZUZANNA TURSKA MISTRZYNIĄ POLSKI!!!

W dniach 23-26 czerwca odbyły się Mistrzostwa Polski młodzików młodszych w badmintonie w hali sportowej w Suchedniowie. W zawodach wzięło udział 213 zawodników i zawodniczek z całego kraju, w tym także reprezentacja Orlicza oraz jeden zawodnik z PulsLift UKS Nike. Pomimo młodego wieku uczestników, mecze dostarczyły ogromnej dawki emocji, a wiele decydujących punktów padło w ostatnich zagrywkach.
Reprezentanci Orlicza zanotowali świetne występy i aż czterokrotnie stanęli na podium, w tym Zuzanna Turska dwukrotnie. To właśnie Zuzanna sprawiła nam najwięcej radości, gdy w parze z Feliksem Getką (Dwójka Wesoła) wygrała finał miksta. Pokonali parę Adam Fikus (Bliza Władysławowo)/Natalia Banasiak (Badminton4all Sulęcin) 2:0 (21-10, 21-10), zdobywając złoty medal i tytuł mistrzyni Polski. W kolejnym finale Zuzanna zmierzyła się z Wiktorią Kaletką (AZS AWF Katowice) i niestety przegrała 0:2 (11-21, 18-21), zdobywając srebrny medal i tytuł wicemistrzyni Polski.
W męskim singlu niezwykle emocjonujący pojedynek miał miejsce pomiędzy Jakubem Chrząszczem a Feliksem Getką (Dwójka). Po wyrównanej walce, rozstrzygnięcie padło dopiero w ostatnim secie, gdzie pojedynkowi towarzyszyło wiele nerwowych momentów. Ostatecznie Jakub przegrał 1:2 (19-21, 21-19, 19-21), zdobywając srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski. Na trzecim miejscu uplasował się Oscar Pawelec, który wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski.
Mistrzostwa Polski młodzików młodszych w badmintonie w Suchedniowie dostarczyły nam niezapomnianych emocji i zaprezentowały wysoki poziom sportowy młodych zawodników. Gratulujemy wszystkim uczestnikom za ich zaangażowanie i osiągnięcia na tych zawodach. Poniżej miejsca naszych reprezentantów:
gra podwójna dziewcząt
5-8. Gabriela Turska/Karolina Hoszowska (Badminton Kobierzyce)
gra mieszana
1. Zuzanna Turska/Feliks Getka (Dwójka Wesoła)
9-16. Aleksander Turski/Klaudia Wrześniewska (AZSUŚ Katowice)
9-16. Wiktor Utczyk/Angelika Gryz
W mistrzostwach wzięli jeszcze udział reprezentanci Orlicza, ale nie udało im się przebrnąć kwalifikacji: Maciej Fąfara, Antoni Jędrzejczyk, Gabriela Kubera, Kamil Kutwin, Marianna Lasota, Maria Malik, Mikołaj Nalewaj, Antoni Osman, Ewa Pajek, Oliwia Pawelec, Hanna Rogala, Kaja Tumulec. Jednak sam udział w mistrzostwach Polski jest już sukcesem, a zdobyte doświadczenie powinno zaprocentować w kolejnych startach. Cieszy zwłaszcza tak szeroka kadra, która miała okazję powalczenia o najcenniejsze trofea. Jak widać suchedniowska szkoła badmintona ma się dobrze i nie powinniśmy się martwić o przyszłość tej dyscypliny w Suchedniowie.