sobota, 3 kwietnia 2021

HAT TRICK MATEUSZA TUMULCA!

Podopieczni trenera Łukasza Ubożaka sprawili sobie świąteczny prezent, wysoko wygrywając z Hetmanem we Włoszczowie. Biało-niebiescy rozpoczęli z animuszem i mimo przykrej kontuzji Arkadiusza Krzymieńskiego już po kwadransie gry prowadzili 1:0. Bramkę strzelił Mateusz Tumulec, po asyście Piotra Grzejszczyka. Jednak najciekawszy fragment spotkania rozpoczął się po godzinie gry. Wtedy to padło aż siedem goli, w tym pięć suchedniowskich orłów. Na dwa zero podwyższył Andrzej Paprocki po dograniu piłki przez Mateusza Tumulca. Po rzucie rożnym wykonanym przez Andrzeja piłka trafiła do Tihomira Cheneshkova i zrobiło się 0:3. Po kilku minutach ponownie dał znać o sobie duet Andrzej - Mateusz, ten pierwszy dograł, a drugi strzelił na 0:4. Nie minęła minuta, kiedy Łukasz Boleń podał do Piotra i kolejny gol dla orłów! Gospodarze odpowiedzieli bramką z rzutu karnego, ale riposta biało-niebieskich była natychmiastowa. Piotrek dograł do Mateusza, a ten mając "dzień konia" umieścił piłkę w siatce. Miejscowi odpowiedzieli jeszcze jedną bramką. Brawo biało-niebiescy, brawo Mateusz Tumulec za hat tricka! Wygrana ta umocniła Orlicz na drugim miejscu w czwartoligowej tabeli. Po świętach podopieczni trenera Ubożaka podejmują GKS Nowiny, który zajmuje trzecie miejsce. Będzie okazja do wyrównania rachunku z rundy jesiennej, kiedy orły zostały rozbite w Nowinach 1:5.
Hetman Włoszczowa - Orlicz 2:6 (0:1)
0:1 Mateusz Tumulec (14')
0:2 Andrzej Paprocki (65')
0:3 Tihomir Cheneshkov (75')
0:4 Mateusz Tumulec (83')
0:5 Piotr Grzejszczyk (84')
1:5 Sebastian Walasek (86' k.)
1:6 Mateusz Tumulec (87')
2:6 Cezart Matuszewski (90')
skład: Oleksii Shram - Kacper Tumulec, Tihomir Cheneshkov, Michał Cedro, Michał Bator - Grzegorz Skarbek (89' Szymon Bujak), Arkadiusz Krzymieński (5' Łukasz Boleń), Piotr Solnica (82' Mateusz Kokosza), Mateusz Tumulec - Piotr Grzejszczyk (89' Kacper Sikora), Andrzej Paprocki (82' Aleksander Dudek)