sobota, 24 października 2020

SIÓDMA KOLEJNA WYGRANA ORLICZA. BIAŁO-NIEBIESCY LIDEREM 4 LIGI ŚWIĘTOKRZYSKIEJ

Trwa passa biało-niebieskich na czwartoligowych boiskach. W 21-letniej historii tej klasy rozgrywek podopieczni Łukasza Ubożaka odnosząc siódme kolejne zwycięstwo, wyrównali swój rekord w tej klasie rozgrywkowej. Dzisiaj Orlicz wygrał z Nidą Pińczów 3:1, będąc w przekroju całego spotkania drużyną lepszą. Od pierwszych minut, orły dyktowały warunki gry i tylko kwestią czasu były bramki. Pierwsza padła po rzucie rożnym, kiedy Dominik Chrzanowski dograł piłkę do Mateusza Tumulca, a ten skierował ją do siatki. Jeszcze przed przerwą Mateusz był faulowany w polu karnym, a Piotr Solnica wykorzystał rzut karny. W drugiej połowie niespodziewanie goście strzelili kontaktowego gola, ale riposta biało-niebieskich była skuteczna. Po raz trzeci Mateusz Tumulec miał udział przy zdobyciu bramki. Tym razem popisał się asystą do Łukasza Piotrowskiego, który ustalił wynik meczu. Pod koniec spotkania przyjezdni mieli okazję na strzelenie gola, ale piłka trafiała w poprzeczkę lub interweniował Mateusz Ubysz. Również nasi piłkarze mieli okazję do podwyższenia wyniku, raz nawet obrońca gości wybił piłkę z linii bramkowej. Po rozegraniu 14 meczów Orlicz dalej jest liderem 4 ligi świętokrzyskiej, w środę gra w Kajetanowie, a w sobotę czeka trudny wyjazd do Daleszyc.
Orlicz - Nida Pińczów 3:1 (2:0)
1:0 Mateusz Tumulec (26')
2:0 Piotr Solnica (40' k.)
2:1 Kamil Wijas (71')
3:1 Łukasz Piotrowski (79')
skład: Ubysz - Świtowski, Cheneshkov, Jarząb, Bator (62' Boleń) - K. Tumulec, Skarbek (89' Paprocki), Solnica, Grzejszczyk (78' Piotrowski) - M. Tumulec, Chrzanowski (89' Bujak).