niedziela, 26 lipca 2020

REMIS ORLICZA Z ŁYSICĄ

Remisem zakończyły się dzisiejsze "derby południa", czyli mecz Orlicza z Łysicą. Z przebiegu spotkania końcowy wynik nie krzywdzi obu zespołów, które miały swoje okazje do jego zmiany. Niestety znów dała o sobie znać skuteczność. Najbardziej widocznym przykładem była sytuacja z 22 minuty, kiedy Łukasz Piotrowski nie potrafił skierować piłki do siatki główką z paru metrów. Dziwi zbyt nerwowa gra zawodników, od których należy się spodziewać o wiele więcej niż pokazali na murawie. Pierwsza bramka padła dla Orlicza, kiedy Piotrowski dograł piłkę do Dominika Chrzanowskiego, a ten umieścił ją w siatce. Nie minęły trzy minuty, a goście wyrównali. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się remisem, biało-niebiescy przeprowadzili akcję lewą stroną i w polu karnym został faulowany Chrzanowski. Sędzia wskazał wapno, a Piotr Solnica był pewnym egzekutorem i na przerwę Orlicz schodził prowadząc 2:1.
W drugiej połowie gra niewiele się zmieniła. W dalszym ciągu Orlicz dyktował warunki gry, a rywale ustawili się na kontry. I jedna z nich zakończyła się zdobyciem bramki. Już do końca spotkania wynik nie uległ zmianie, chociaż piłkarze obu drużyn mieli okazje by go zmienić. Z pewnością kibice zapamiętają to spotkanie pod jednym względem, były aż trzy kontuzje (2 w Orliczu, 1 w Łysicy), a w dwóch przypadkach na stadion przyjechało pogotowie, aby udzielić pomocy poszkodowanym. Jeżeli dodamy do tego kontuzję na rozgrzewce Mateusza Kokoszy, to trener Łukasz Ubożak będzie miał problemy z zestawieniem składu na kolejne mecze. Miejmy nadzieję, że poszkodowani piłkarze szybko wrócą na boiska.
Orlicz - Łysica 2:2 (2:0)
1:0 Chrzanowski Dominik (37')
1:1 Szyszka Damian (40')
2:1 Solnica Piotr (45+4' k.)
2:2 Uciński Kamil (56')
skład: Shram - Świtowski, Malaga (32' K. Tumulec), Cheneshkov, Kołomański - Cedro, Solnica (58' Jarząb), Paprocki (83' Boleń), Chrzanowski (63' Skarbek), Bujak - Piotrowski (63' Staszewski)