poniedziałek, 26 listopada 2018

DWA MEDALE MISTRZOSTW POLSKI DLA BADMINTONISTEK ORLICZA

W dniach 22-25 listopada w Sianowie rozegrano Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików w badmintonie z udziałem reprezentantów Orlicza. Bardzo dobrze zagrały "nasze Julki", czyli Julia Pająk i Julia Pajek. Dotarły do finału, gdzie zmierzyły się z faworytkami mistrzostw Dominiką Gajdą (Feniks Kędzierzyn-Koźle) i Martyną Kowalczyk (Kometa Sianów). Niestety tym razem górą były rywalki wygrywając 2:0 (25:23, 21:12), ale mecz był zacięty, zwłaszcza w pierwszym secie, który Julki przegrały na przewagi. Ostatecznie zajęły drugie miejsce, zdobyły tytuł wicemistrzyń Polski i srebrne medale. Gratulujemy!

W singlu był również medal. Julia Pajek w półfinale grała z późniejszą mistrzynią Polski Anną Czuchra (Unia Bieruń). Co prawda przegrała 0:2 (9:21, 20:22), ale pola łatwo nie oddała, zwłaszcza w drugim secie. Ostatecznie wywalczyła trzecie miejsce i brązowy medal Mistrzostw Polski. Julia Pająk była o krok od strefy medalowej. W ćwierćfinale uległa Julii Piwowar (Set Mazańcowice) i ostatecznie została sklasyfikowana na miejscach 5-8. W pierwszej rundzie grała jeszcze Joanna Więckowska, a w eliminacjach Igor Jabłoński.
W mikście Igor Jabłoński i Joanna Więckowska odpadli w drugiej rundzie przegrywając z późniejszymi wicemistrzami Polski Kamilem i Katarzyną Kisielewskimi (Hubal Białystok) 0:2 (9:21, 15:21). W końcowej klasyfikacji zajęli miejsca w przedziale 9-16.