poniedziałek, 19 maja 2014

Dwa złote medale Mistrzostw Polski!

Nasze "złotka" Iza i Wiktoria.
Bardzo dobrze wypadła czteroosobowa reprezentacja Orlicza na Mistrzostwach Polski Młodzików w badmintonie rozegranych 16-18 maja w Kępnie. Dwukrotnie nasze badmintonistki stawały na najwyższym stopniu podium.
W grach pojedynczych dziewcząt Wiktoria Dąbczyńska w finale wygrała z Olgą Miksza (Victor Warszawa) 2:1 (21/23. 21/10, 21/9). Nasza zawodniczka miała problemy tylko w pierwszym secie, dwa kolejne nie pozostawiły złudzeń, kto jest najlepszy w Polsce w tej kategorii wiekowej.
W grach podwójnych Wiktoria Dąbczyńska grając wspólnie z Izabelą Pajek w finale pokonały Aleksandrę Goszczyńską (Milenium Warszawa)/Dorotę Matysiak (Hubertus Zalesie Górne) również 2:1 (26/24, 17/21, 21/13). Wiktoria z Izą nie miały łatwej przeprawy w dwóch pierwszych setach, ale w trzecim już dominowały na parkiecie.
Ponadto Iza Pajek w grach pojedynczych była o krok od medalu, odpadła w ćwierćfinale przegrywając z Hanną Szymańską 0:2 (14/21, 20/22), co dało jej ostatecznie 5-8 miejsce. Trzecia nasza reprezentantka Katarzyna Zięba w pierwszej rundzie przegrała z Wiktorią Adamek 0:2 (17/21. 6/21), podobnie Miłosz Miernik odpadł po przegraniu meczu z Janem Lewandowskim 1:2 (21/18. 14/21, 6/21).
Kasia z Miłoszem w grach mieszanych przegrali mecz o wejście do ćwierćfinału z późniejszymi mistrzami Polski Kordianem Kobylnikiem/Agnieszką Foryta 0:2 (15/21, 12/21) i zostali sklasyfikowania na miejscach w przedziale 9-16.