niedziela, 23 marca 2014

Porażka w Łagowie

Tihomir w akcji.
Nie udało się podtrzymać passy meczów bez porażki i w inaugurującym rundę wiosenną meczu Orlicz poniósł pierwszą porażkę w tym sezonie. Ale znając sytuację kadrową klubu można było się tego spodziewać, że o punkty będzie bardzo ciężko.
Kto wie jak potoczyłyby się losy tego spotkania, gdyby sędzia podyktował rzut karny dla Orłów przy stanie 1:2. Najpierw wskazał na "wapno", ale następnie zmienił decyzję po sygnalizacji sędziego bocznego. Mało tego to Cheneshkov otrzymał żółty kartonik za symulowanie, co skutkuje, że nie zagra w kolejnym meczu. To nie jedyna pomyłka arbitra. W drugiej połowie nie uznał prawidłowo strzelonej bramki przez Moskala dopatrując się spalonego. Mało tego to w pierwszej połowie wyrzucił jeszcze z boiska Krogulca (35.) za jego zdaniem niebezpieczny wślizg.

Jeżeli chodzi o sam mecz, to można powiedzieć, że trzy bramki "sprezentowaliśmy" miejscowym, a czwarta to kuriozum. Gospodarze strzelili tylko jedną z akcji, a w drugiej odsłonie nie mieli praktycznie żadnej okazji, aby poważniej zagrozić naszej bramce. To biało-niebiescy mili cztery sytuacje bramkowe, które powinni zamienić na bramki.
ŁKS Łagów - Orlicz 4:1 (4:1)
1:0 Kaczmarek Łukasz (27)
2:0 Kaczmarek Łukasz (32)
2:1 Cheneshkov Tihomir (33)
3:1 Brudek Albert (39)
4:1 Gil Damian (42)
Skład Orlicza: Tkaczuk - Bator, Kubiec, Krogulec, Notzel - Grudniewski (72. Moskal), Banaczkowski Marek, Sułek (65. Nowak), Gniaździński (80. Banaczkowski Maciej) - Żakowicz, Cheneshkov.