Nad zalewem. |
W zakresie gospodarczym uchwalono modernizację wodociągu Gózd - Łączna, budowę i remont studni publicznych we wsiach Podłazie i Zaskale, rozpoczęcie budowy względnie remont dróg lokalnych we wsiach Czerwona Górka, Klonów, Podłazie, Krzyżka, Zagórze, budowę wiaduktu na stacji kol. Łączna, budowę Przychodni Rejonowej w Suchedniowie, wykończenie i zagospodarowanie zalewu w Suchedniowie, budowę dworca kolejowego w Łącznej, dokończenie asfaltowania ul. Stokowiec, remont asfaltowych jezdni przy ul. ul. Bugaj i Bodzentyńskiej, adaptację budynku po b. łaźni na Dom Mody, zaprowadzenie światła ulicznego przy ul. Warszawskiej i Kieleckiej, oświetlenie parku miejskiego, przystąpienie do I etapu gazyfikacji Suchedniowa, sadzenie drzew i krzewów w ilości 5500 sztuk, wykonanie schodów na skarpie w parku miejskim, ustawienie 30 koszy na śmieci, budowę wodociągu przy ul. Zagórskiej, wykończenie budowy parku i parkingu przy Urzędzie Miasta i Gminy, przystąpienie do konkursu "Mistrz Gospodarności".
Na Sesji w dniu 7 kwietnia 1976 zatwierdzono ogólny plan zagospodarowania przestrzennego miasta Suchedniowa, opracowany przez Biuro Planowania Przestrzennego w Kielcach, oraz przyjęto sprawozdanie z wykonania planu społeczno gospodarczego rozwoju miasta i gminy za rok 1975.
Na Sesji Miejsko Gminnej Rady w dniu 19 maja 1975 podjęto uchwałę w sprawie wyborów do organów samorządu mieszkańców, wprowadzono opłatę klimatyczną, oraz ustalono hebr miasta Suchedniowa.
Z dniem 25 sierpnia 1976 r. nastąpiła zmiana Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy. Powołano na to stanowisko mgr Jana Misiurę, I Sekretarza Kom. M/G PZPR. Obradująca w dniu 26 X 1976 Miejsko Gminna Sesja Rady Narodowej, dokonała wyboru ławników do Sądu Rejonowego w Starachowicach, oraz członków Kolegium do Spraw Wykroczeń przy Naczelniku Miasta i Gminy. (zapiski Franciszka Gładysza, pisownia oryginalna).
Bardzo ciekawie to zostało opisane.
OdpowiedzUsuń