Strony

wtorek, 6 września 2016

Wybudowanie trybun na Orliczu

W 1973 roku dobiegła do końca, wybranej w dniu 1 czerwca 1969 r. Kadencja Miejskiej Rady Narodowej w składzie 40 radnych. Począwszy od 1973 Sesje odbywały się co dwa miesiące, na których rozpatrywano zagadnienia: przemysłu, handlu, kultury, oświaty, bezpieczeństwa publicznego, gospodarki komunalnej i mieszkaniowej, czyny społeczne,  analizowano wykonanie budżetu i planu gospodarczego.

W Sesjach brał udział aktyw polityczny i społeczny. Działalność radnych nie ograniczała się do brania udziału w sesjach współpracowali oni z ludnością w swoich okręgach wyborczych oraz wysłuchiwali wniosków i postulatów. Poza tym wszyscy radni pracowali w Komisjach, powołaną przez Radę w liczbie 7. Na posiedzeniach Prezydium zwoływanych, zgodnie z ustalonym planem przez Miejską Radę Narodową, przygotowano wnioski i projekty uchwał na sesje, analizowano pracę personelu. Na Prezydium spoczywało także w okresie między sesjami kierowaniem całokształtem zagadnień ujętych w planach.
Kontynuowano dalszą budowę zalewu, ułożono chodniki przy ulicy Kościelnej i częściowo przy ul. Bodzentyńskiej. Przystąpiono do przebudowy ul. Stokowiec, ułożono obustronnie krawężniki na ulicy Berezów. Uporządkowano plac przed kinem, dokonano remontu bloku Komunalnego i remontu szkoły Nr. 2. Zakończono budowę trybun i zieleńcy na boisku Klubu Sportowego Orlicz. Rozpoczęto budowę Pomnika na 30-to lecie Lud. Wojska Polskiego na Baranowskiej Górze. Zagospodarowano zieleńce przy miejscowych zakładach i instytucjach.
Na sesji inauguracyjnej Miejskiej Rady Narodowej w dn. 17.12.1973 r. powołano na stanowisko Przewodniczącego tej Rady kolegę Michała Dąbrowskiego, a na Zastępców - Albina Karpińskiego i Tom. Miernika. Naczelnikiem Miasta wybrano 2.03.1960 r. wypróbowanego przyjaciela ZBoWiD - Ryszarda Obarę. Miasto Suchedniów w dn. 31.12.1973 r. liczyło 9.016 mieszkańców. (zapiski Franciszka Gładysza).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz