Strony

poniedziałek, 18 lipca 2016

Plan finansowy wykonany w 103,5 procenta

W 1968 roku przewodniczącym Miejskiej Rady Narodowej był Ryszard Obara, a Sekretarzem Kom. Miejskiego PZPR - Bronisław Tusznio.
W kosztach budowy urządzeń komunalnych w Suchedniowie partycypują: Fabryka Urządzeń Transportowych, przy budowie ulicy Powstańców, Ośrodka Zdrowia, Domu Kultury, zalewu, odbudowie stawu w Berezowie; Zakłady Wyrobów Kamionkowych przy budowie zalewu, Ośrodka Zdrowia, Domu Kultury, odbudowie stawu w Berezowie.
Drzewne Zakłady Przemysłu Terenowego w Suchedniowie obejmują: Zakład Wyrobów Drzewnych Nr 1 w Suchedniowie oraz Zakłady Wyrobów Drzewnych Nr 2 w Suchedniowie. Przy Zakładzie Nr 2 istnieje oddział produkcji nakładczej zrzeszających chałupników. Przedsiębiorstwo zatrudnia 180 pracowników i 29 chałupników.
Zakłady produkcyjne Suchedniowa wykonały plany produkcyjne za rok 1968. RSZiZ wysoko przekroczyła zaplanowany zysk. Miejska Rada Narodowa plan finansowy wykonała w 103,5% po stronie dochodów, w wydatkach w 90%. Ilość gospodarstw podupadłych zmalała ze 198 do 58. W zakresie gospodarki komunalnej m.in. wykonany został kolektor "B", ułożono 1900 mb chodników, buduje się kanalizację na osiedlu domków jednorodzinnych, założono wiele punktów świetlnych na terenie miasta. Najpoważniejszą inwestycją jest budowa jazu zalewu. Wystąpiono do Dyrekcji Okręgu Poczty i Telekomunikacji w Lublinie o wprowadzenie automatyzacji telefonu.
Zarząd RSZiZb w Suchedniowie oddał do użytku mieszkańców miasteczka restaurację "Staropolską" o 100 miejscach konsumpcyjnych i hotel "Świętokrzyski" o 63 miejscach. (zapiski Franciszka Gładysza).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz