Strony

niedziela, 10 lipca 2016

Czyny społeczne w Suchedniowie

Czyn społeczny przy ul. Powstańców.
W 1967 roku przewodniczącym Miejskiej Rady był Ryszard Obara, a I Sekr. KM PZPR Bronisław Tusznio. Z okazji 22 Rocznicy wyzwolenia Suchedniowa oraz 25-lecia Polskiej Partii Robotniczej odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej na której referat okolicznościowy wygłosił I sekretarz KM PZPR - Bronisław Tusznio w części artystycznej wystąpił Chór Męski przy FUT, Uczniowie Ogniska Muzycznego oraz młodzież szkolna. Zamierzenia inwestycyjne zakładów pracy i terenu miasta na rok 1967: Rejonowa Spółdzielnia Zaopatrzenia i Zbytu między innymi planuje rozbudowę piekarni, budowę nowych pawilonów i magazynów, budowę restauracji oraz zakup samochodu.
Kieleckie Przedsiębiorstwo Produkcji Elementów Budowlanych - budowę stacji trafo, Drzewne Zakłady Przemysłu Terenowego - zakup i montaż suszarni polowej, piły ostrzałki, adaptacja magazynu wyrobów gotowych. Zakłady Wyrobów Kamionkowych "Marywil" planuje dokończenie Zakładu Nr 3 i rozbudowę kopalni gliny. Fabryka Urządzeń Transportowych - budowę magazynu smarów i farb oraz zakup maszyn.
Na terenie Suchedniowa nastąpił pełny rozruch wybudowanego za kwotę 160 mln złotych nowego Zakładu Nr 3 ZWK "Marywil" jednego z największych i najnowocześniejszych (wtedy) w Polsce. Kombinat ten - Kopalnia Glinki Baranów, Zakład Nr 1, Zakład w Parszowie i Zakład w Stąporkowie zatrudnią ogółem 1660 pracowników, a wartość jego produkcji rocznej wyniesie 330 mln złotych.
Rada Miejska na swych kolejnych posiedzeniach analizowała pracę poszczególnych Zakładów pracy i instytucji. Ogólną powierzchnię użytków rolnych na terenie Suchedniowa stanowi 1792 ha, która jest we władaniu 1356 rolników - użytkowników. Uprawia się głównie żyto i ziemniaki.
Wszystkie Zakłady i instytucje wywiązały się z zadań roku 1967. Miejska Rada Narodowa wydatkowała na gospodarkę komunalną 587.998 zł. Wybudowano most na ulicy Żeromskiego, rozpoczęto budowę ulicy Kościelnej (wraz z chodnikami), która otrzymała oświetlenie uliczne. Przy pomocy mieszkańców Stokowca oświetlono 4 km tej ulicy i ulicy Szerokiej, wybudowano chodnik na ulicy Bodzentyńskiej i Berezów, naprawiono ulicę Dolną i Bodzentyńską, wykończono targowicę. Dokonano remontu Ośrodka Zdrowia, budynku Rady Narodowej, bloku komunalnego. Zawarto umowę z PZRK na budowę jazu pod przyszły zalew. Kółko Rolnicze uruchomiło betoniarnię. Spółdzielnia Mieszkaniowa rozpoczęła budowę bloku na 20 rodzin, w przyszłym roku rozpocznie budowę nowego na 75 rodzin. Rozpocznie się również budowę stacji benzynowej.
Prowadzono szkolenie rolnicze, prace z kołami gospodyń oraz pomocy RSZiZb. i Kółka Rolniczego. Wiele zrobiono w czynie społecznym. Ogólna wartość prac wykonanych w czynie społecznym określa się sumą 750.000 zł. W realizacji planów na rzecz miasta pomagają wszystkie zakłady miasta. ZWK "Marywil" rozpoczął asfaltowanie ulicy Sportowej. FUT wykonał most pod kolektor "B". RSZiZb buduje hotel i restaurację, rozpocznie budowę pawilonu handlowego przy ul. Powstańców. Zakłady drzewne rozpoczęły starania o budowę nowego zakładu. Nastąpi rozbudowa stolarni Berezów i FUT. Rozpocznie się budowę zamrażalni przy ul. Stokowiec/ z ref. w wewn. wpw. Suchedniowa. Przystąpiono do konkursu na najlepszą miejscowość turystyczną i do konkursu "Mistrz Gospodarności". (zapiski Franciszka Gładysza).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz