Strony

czwartek, 14 kwietnia 2016

Rozbudowa osiedla Suchedniów

Budowa mostu na ul. Bodzentyńskiej.
W 1957 roku zaszły zmiany w Prezydium Rady Narodowej Osiedla, Stanisław Krogulec - przewodniczący, Władysław Działak - zastępca, Zygmunt Pasek - sekretarz, członkowie: Przemysław Pajek, Stefan Adamczyk.
Uchwalona plan perspektywiczny i plan porządkowania Osiedla. Ludowy Klub Sportowy "Orlicz" przyjął w bezpłatne użytkowanie budynek wraz ze stadionem, stanowiący własność Skarbu Państwa. Budynek ten, wybudowany w latach przedwojennych przez b. Stowarzyszenie "Związek Strzelecki", przeznaczony był na świetlicę, gdzie odbywały się przedstawienia i zabawy.
Wystąpiono do Rejonu Lasów Państw. w Kielcach i Dyrekcji Lasów Radomiu o przekazanie terenów na cele budownictwa indywidualnego i przyzakładowego. Wystąpiono do Okręgowego Zarządu Kin w sprawie budowy kina w Suchedniowie. Zostało ustalone że 80% ogólnych kosztów budowy poniesie Okręgowy Zarząd, zaś pozostałe 20% społeczeństwo Suchedniowa. Sprawę lokalizacji załatwi Komitet Budowy Kina w osobach: Władysław Działak /przewodn./, Edward Dorobczyński, Ryszard Zieliński i przedstawicieli zakładów pracy, którym przydzielono zadania w związku z budową. Rozpoczęto budowę kilkudziesięciu domów jednorodzinnych, właścicielom których należy udzielić długoterminowych pożyczek. Wystąpiono z wnioskiem do Prez. Woj. RN - Konserwatora Woj. w Kielcach o uznanie domu pogórniczego przy Szk. Podst. Nr 2 za budynek zabytkowy.
W związku z rozbudową rzemiosła i przemysłu na terenie osiedla Rada Narodowa zwróciła się do władz zwierzchnich z prośbą o ostateczne zlokalizowanie fabryki płytek ceramicznych na terenie Suchedniowa. Istniejąca fabryka Wyrobów Kamionkowych "Marywil" przetwarza tylko znikomy procent zapasów gliny około 90% wysyłana jest wagonowo do Bochni, Ziębic, Opoczna i Gozdnicy. (zapiski Franciszka Gładysza).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz