Strony

piątek, 28 sierpnia 2015

Zaproszenie na spływ Kamienną

W sobotę, 12 września odbędzie się V Spływ Aleksandryjski rzeką Kamienną między Skarżyskiem a Starachowicami 
Trasa: Olszanka – próg z palami, zwany też Starym Młynem - Stara Przystań w Starachowicach, przed zalewem Pasternik.
Dystans – ok.12 km. 
Charakterystyka trasy - odcinek urokliwy, a rzeka na początku dzika. Sporadycznie mogą pojawić się zwalone drzewa w nurcie wymagające obniesienia lub pokonania. Obowiązkowa przenoska w Wąchocku - niestety długa. Kamienna na tej trasie nie jest trudna, jednak przy obecnym stanie wody może okazać się uciążliwa z uwagi na płycizny, ostre kamienie, konieczność brodzenia czy przeciągania kajaka. W trakcie lub końcu spływu prawdopodobnie ognisko.

Spływ - będzie miał charakter koleżeński. Każdy decyduje za siebie i odpowiada za siebie. Bez zrzutek, wpisowego, ubezpieczenia, komandora i proporczyków. Bez przymusów i obowiązków. Nie wyznaczamy pilota i czerwonej latarni. Warto jednak od czasu do czasu zerknąć do tyłu i zobaczyć, czy widzimy tego, co płynie za nami. Jak nie, to zaczekać.
Sprzęt - każdy zapewnia go sobie sam (kajak, wiosło, kamizelka). Nie dysponujemy kajakami do wypożyczenia. Prowiant i napoje również we własnym zakresie.
Termin - zależny od pogody, wstępnie zakładamy sobotę 12 września.
Logistyka - organizujemy we własnym zakresie w zależności od ilości uczestników.
Czas - zaczniemy rano, godzina do ustalenia. Od zejścia na wodę do lądowania na mecie – około 4-5 godzin, ale tego nigdy nie da się precyzyjnie zaplanować.
Uczestnicy - spodziewamy się około 10 osób. Prawdopodobnie nie wszyscy będą się znali, a przynajmniej tak było ostatnio, ale na spływach to nie problem. Poziom umiejętności też był różny, rozbieżności wiekowe również znaczące i to też dotąd nie stanowiło problemu.
Alternatywy - datę, długość i samo miejsce spływu uzależniamy od pogody, stanu wód, liczby i doświadczenia uczestników. Możliwe, że przesuniemy spływ, jeżeli będzie chłodno czy deszczowo. Możemy trasę wydłużyć lub skrócić dostosowując się tym samym do oczekiwań i umiejętności uczestników.
Zasady - nie odbiegają od ogólnie przyjętych norm zachowania w życiu codziennym. Ponadto na wodzie nie używamy żadnych pił, siekier czy maczet przy pokonywaniu zwalonych drzew (jeżeli przeszkody sprawiają nam kłopot, to znaczy, że powinniśmy wybrać łatwiejszą rzekę). To żelazna zasada, bez żadnych odstępstw. Prosimy też o założenie kamizelek asekuracyjnych lub ratunkowych.
Kontakt - chętnych proszę o przesłanie danych (imię, numer telefonu, dwa słowa o doświadczeniu, jaki kajak) na mój adres mailowy – prustrzy[at]gmail.com, potwierdzę ostateczny termin. Na ewentualne pytania odpowiem telefonicznie. Będzie fajnie.
Piotr Andrzejewski – 501 439 849.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz