Strony

niedziela, 14 września 2014

Szkolna uchwała

Irena i Ryszard Zielińscy /1962/.
Nieczęsto się zdarza, żeby w placówkach szkolnych podejmowane były uchwały. Ostatnio jednak takowa została podjęta w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 3 w Suchedniowie.
„Mała ojczyzna to miasto czy wieś, w której się urodziliśmy, to środek świata. To przestrzeń niewielka, w której się obracamy – nasze domy, ulice, cmentarze, kościoły, to przestrzeń niewielka wielkim wysiłkiem ludzkim zabudowana, to centrum świata.”
Leszek Kołakowski
Mała ojczyzna to dla nas najważniejsze miejsce na Ziemi.  Stanowi zawsze punkt odniesienia w życiu każdego człowieka. Pielęgnowanie historii danego regionu to wyraz potrzeby serca, a także dowód patriotyzmu i świadectwo szacunku oraz  wierności właściwym wzorcom. Dzieje małej ojczyzny nierozerwalnie łączą się z ludźmi, niejednokrotnie postaciami wielkimi nie tylko z racji swych zasług, lecz przede wszystkim przez wzgląd na ich  dobro serca, szlachetność i bezinteresowną pomoc innym. W tych postawach szukamy dziś drogowskazów.
Wybierając imię dla pracowni polonistycznej kierowaliśmy się przekonaniem, iż powinna to być osoba integralnie związana z historią naszej placówki, a jej praca opisana na kartach szkolnej kroniki mogłaby służyć za wzór. Pozwala to oprzeć działania wychowawcze na realnych wartościach, które na stałe wpiszą się w tradycję naszej szkoły.
Biorąc pod uwagę powyższe przesłanki rada pedagogiczna podjęła  uchwałę o nadaniu pracowni polonistycznej imienia Ireny Zielińskiej.
Uchwała nr 1 - 2014/15
Rady Pedagogicznej Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Suchedniowie z dnia 5 września 2014 r.
w sprawie
nadania imienia pracowni polonistycznej
Na podstawie par.8 Statutu Szkoły oraz art.40 i art.43 pkt. 1 Ustawy o systemie oświaty z dnia 7 września 1991r
Rada Pedagogiczna uchwala, co następuje
§ 1
Na wspólny wniosek Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego nadaje się imię Ireny Zielińskiej pracowni polonistycznej w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 3 im. Stefana Żeromskiego w Suchedniowie
§ 2
Wykonanie uchwały powierza się dyrektorowi szkoły
§ 3
Uchwałę podjęto jednogłośnie w dniu 5 września 2014 r.
§ 4
Uchwała wchodzi w życie z dniem 5 września 2014 r.
Uchwała ta stanowi dowód szacunku całej społeczności szkolnej dla wybitnego pedagoga, zacnego człowieka wielkiego serca i wszystkich, którzy tworzyli naszą Szkołę na przestrzeni lat.
Irena Zielińska (1930-2014) długoletnia nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 3 w Suchedniowie, żona pierwszego kierownika,  Ryszarda Zielińskiego. Pani Irena pracowała w SP nr  3 w Suchedniowie od początku istnienia szkoły, tj. od września 1955 r. do 1968 r.

We wrześniu 1968 r. Irena Zielińska zakończyła 13-letni okres pracy w SP nr 3, przenosząc się do Kielc. Ceniona za talent pedagogiczny, bezinteresowne wsparcie, troskę o każdego ucznia, serdeczność w relacjach z ludźmi. Pamiętając o pani Irenie Zielińskiej powtórzmy za noblistką: "Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci". (info SSP nr 3).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz