Strony

sobota, 25 maja 2013

LZS Suchedniów

W lutym 1951 roku klub sportowy Orlicz funkcjonujący w tamtym okresie pod nazwą Budowlani został przekształcony w LZS, pod którego skrzydłami odnosił największe sukcesy, zdobywając między innymi Puchar Polski na szczeblu okręgu i awans do nowo utworzonej klasy rozgrywkowej - III ligi. Oczywiście zebranie odbyło się z udziałem "towarzyszy", którzy mieli największy wpływ na życie sportowe i nie tylko ówczesnego Suchedniowa.
LZS, stoją od lewej: Włodarczyk Wojciech, Obara Feliks, Sufin Aleksander,
trener Bronisław Kępiński, Łakomiec Stanisław, ?, Rutkowski Zdzisław, Galas Izydor,
Kopeć Aleksander; dół: Szwed Mieczysław, Łakomiec Ryszard, Grabowski Józef,
Kowalik Zbigniew. Głuchołazy 29 czerwiec 1953.
"W Suchedniowie odbyło się zebranie organizacyjne wzorcowego LZS-u który powstał z połączenia się ZKS Budowlanych (Suchedniów) z tamtejszym Ludowym Zespołem Sportowym. W zebraniu, które miało charakter uroczysty wzięli m. in. udział przedstawiciel WKKF – tow. Baranowski, ZSCh. – ob. Ferian, Pow. KKF – tow. Witkowski. Po referacie ideowo-politycznym, który wygłosił tow. Witkowski wywiązała się ożywiona dyskusja. Następnie odbyły się wybory do Rady LZS-u. Przewodniczącym został ob. Miernik, wiceprzew. – ob. Adamczyk, sekretarzem – ob. Dunkowski.
Na zakończenie zebrania uchwalono rezolucję, w której potępiono amerykańskie zbrodnie w Korei. Podjęto również zobowiązania doprowadzenia do porządku boiska oraz uruchomienia świetlicy". (tekst oryginalny)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz