Strony

piątek, 5 kwietnia 2013

Do naszych przyszłych Uczniów i ich Rodziców

Minęły bezpowrotnie czasy, kiedy dzieci do szkół były przypisane terytorialnie. Teraz szkoły zabiegają o uczniów, tym bardziej, że jest ich o wiele mniej. Poniżej zamieszczam opis "Trójki" dokonany przez jej dyrektor Izabelę Głowalę-Działak.

Nauczyciele SP 2 /1954/.
Do naszych przyszłych Uczniów i ich Rodziców - dyrektora szkoły słów kilka
"Choć to dopiero kwiecień, czas szybko mija i ani się obejrzymy, kiedy nadejdzie wrzesień. A wtedy w progach naszej szkoły pojawicie się Wy, nasi drodzy przyszli Uczniowie.
Mamy nadzieję, że stanie się ona dla Was „ojczyzną duszy”, jak pisał Stefan Żeromski. Moi drodzy. Oto kilka informacji o miejscu, w którym spędzicie najbliższe lata.  Budynek szkoły składa się z tzw. „starej części” i „nowej części”.” Stara część” to zabudowania od strony ulicy Kościelnej. Kiedyś mieściła się tu Szkoła nr2. „ Nowa część” została oddana do użytku w 1994 roku. W zamierzeniach miał tu być ośrodek szkolno- wychowawczy. Oba budynki zawsze służyły i miały służyć celom oświatowym.
I oto przekraczacie próg szkoły. Jesteśmy na parterze. Tu, oprócz szatni i królestwa pań sprzątaczek i pana konserwatora mieszczą się szczególnie lubiane przez uczniów sale, bo przeznaczone do zajęć ruchowych i lekcji wf.  Jest sala zabaw „Radosna szkoła”, sala bilardowa, zastępcza sala gimnastyczna i tzw. mała salka gimnastyczna. Są tu także przebieralnie, toalety i natryski osobno dla dziewcząt i chłopców.
A teraz wchodzimy na pierwsze piętro. Tu uczą się klasy 0- III. Każda zerówka ma do dyspozycji po dwie sale- dydaktyczną i bawialnię. Klasy I-III uczą się w czterech salach. Dwie z nich wyposażone są w tablice multimedialne. Istnieje możliwość utworzenia dodatkowej sali z pokoju nauczycielskiego, jak było kilka lat temu.  Oprócz tego na pierwszym piętrze jest świetlica, biblioteka, czytelnia, gabinet logopedy, kuchnia, sekretariat, pokój nauczycielski ( z przeznaczeniem na salę lekcyjną), gabinet pielęgniarki szkolnej. Na tym piętrze znajdują się po dwie łazienki dla chłopców i dziewczynek oraz jedna łazienka ogólna na zapleczu bibliotecznym. Tu również oczekuję Was ja w swoim gabinecie oraz pani wicedyrektor. Acha, jeszcze jedno. Na pierwszym piętrze jest sklepik nazywający się Dziupla, a w nim różne różności-słodkości.
Absolwenci SP 3 z pierwszego rocznika szkoły z lat 1955-1962.
Teraz wchodzimy na drugie piętro. Są tu doskonale wyposażone pracownie przedmiotowe: polonistyczna, matematyczna, historyczna, przyrodnicza z zapleczem, językowa oraz ogólna. Sale wyposażone są w tablice multimedialne, wizualizery.  Mamy też dwie sale komputerowe- małą i dużą. Mała posiada wewnętrzne połączenie z pracownią matematyczną, co pozwala prowadzić lekcje matematyki z wykorzystaniem komputerów. Na drugim piętrze jest również sala do indywidualizacji nauczania (dawniej była tu zwykła sala lekcyjna), gabinet pani pedagog oraz łazienki.
W czasie przerw życie towarzyskie uczniów toczy się głownie na łączniku. Jest tu stół do ping-ponga, „piłkarzyki” i dużo miejsca do zabawy. W ciepłe dni można z niego wyjść na taras zwany „szachownicą”. Wiosną i jesienią szczególnie pięknie jest przed szkołą w otoczeniu drzew, nad starorzeczem.
Ale powróćmy do środka. Sale są kolorowe, czyste, na korytarzach, w świetlicy i niektórych pracowniach w ciągu ostatnich czterech lat zostały wymienione posadzki. Na bieżąco przeprowadzamy remonty. W czasie wakacji wyremontowaliśmy małą salkę gimnastyczną. Budynek szkoły posiada aktualne przeglądy techniczne.
Podsumowując- w szkole jest 13 sal dydaktycznych ( może być 14 a nawet 15), 4 sale dla oddziałów przedszkolnych, cztery sale do zajęć ruchowych, po 4 łazienki dla dziewcząt i chłopców oraz 1 łazienka ogólna, świetlica, biblioteka, czytelnia, gabinet do zajęć logopedycznych oraz pomieszczenia administracyjne.
                                        Wszystkie czekają na Was, naszych przyszłych uczniów!".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz